ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

واکس داشبورد چیست ؟

واکس داشبورد چیست ؟

واکس داشبورد چیست ؟

واکس داشبورد یکی از محصولاتی است که برای مراقبت و نظافت خودرو مورد استفاده قرار می گیرند. اما علت محبوبیت واکس داشبورد چیست ؟ در حقیقت واکس داشبورد ماشین یک محصول مورد نیاز برای محافظت از برخی سطوح چرمی و حساس درون خودرو به شمار می رود. حتما شما هم از اینکه سطح چرمی و زیبای داخل کابین، دچار آسیب شود و حالت اصلی خود را از دست بدهد، ناراحت می شوید. ناحیه هایی مانند قسمت جلو داشبورد، کنسول راننده و قسمت های زیرین داشبورد، آسیب پذیر هستند. در این صورت قطعا واکس داشبورد می تواند گزینه ای مناسب برای حفاظت و زیبایی باشد.
امروزه برخی از برند ها، واکس داشبورد خودرو را با بهترین کیفیت تولید می کنند و در بازار عرضه می نمایند. در این مقاله قصد داریم شما را با واکس داشبورد خودرو آشنا کنیم و به شما بگوییم که این محصول در چه مواردی کاربرد دارد.
کاربری واکس داشبورد فراتر از ناحیه داشبورد ماشین است.
امروزه بیشتر شرکت های خودرو سازی، وسایل و قطعات درون خودروی خود از جمله داشبورد، کنسول راننده و سایر قطعات و سطوح دیگر را با استفاده از روکش چرمی تولید می کنند. در صورتی که می خواهید چرم درون خودروی شما از بروز آسیب، شکستگی و پوسیدگی در امان باشد، بهتر است که از واکس داشبورد ماشین استفاده کنید.

واکس داشبورد ماشین

واکس داشبورد ماشین و اهمیت استفاده از آن

واکس داشبورد با نام های تجاری Dashboard Polish و Dashboard Wax در بازار های جهانی عرضه می شود و در ایران انواع ایرانی و خارجی آن در دسترس می باشد. این محصول معمولا در مدل های مختلف به صورت جامد، محلول یا به صورت اسپری در بازار عرضه می شود و همه صاحبان خودرو به آنها دسترسی دارند.
مهم ترین کاربردی که این محصول دارد، محافظت، پاکسازی و براق کنندگی روی داشبورد خودرو خواهد بود. همچنین شما می توانید از واکس داشبورد خودرو برای جلوگیری از پوسیدگی و ترک خوردگی سطح چرم استفاده کنید. خودروی شما در طول روز ساعت ها در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار می گیرد و از آن جایی که رطوبت چندانی در داخل کابین وجود ندارد، ممکن است که همین امر سبب از بین رفتن چرم روی داشبورد یا سایر قطعات خودرو شود.
این واکس می تواند با ایجاد رطوبت و تغذیه سطح رویی چرم، طول عمر و درخشندگی آن را حفظ کرده و از بروز خرابی روی آن جلوگیری کند.

خرید واکس داشبورد ماشین

مهم ترین ویژگی های واکس داشبورد چیست ؟

در واقع زمانی که از واکس داشبورد ماشین استفاده می شود، شما باید از تمامی ویژگی های این محصول در مدل های مختلفی که در بازار عرضه می شود آگاهی داشته باشید و بر این اساس نسبت به خریداری و استفاده از انواع واکس داشبورد ماشین اقدام نمایید.
برای مثال واکس هایی که با استفاده از روغن بیشتر تولید می شوند می توانند برای روکش چرم طبیعی مفید باشند. محصولاتی که دوام بیشتری دارند می توانند برای کسانی مناسب باشند که از خودروی خود ساعت ها در طول روز استفاده می کنند.
اما ویژگی های کلی واکس داشبورد خودرو را می توان توانایی استفاده بر روی تمامی قطعات چرمی و شبه چرمی به کاررفته درون خودرو دانست. همچنین این محصول می تواند به عنوان یک ابزار تمیزکاری به شمار رود که به زیبایی درون خودروی شما کمک می کند.
واکس داشبورد نباید بوی زیادی منتشر کند. اسانس ها معمولا ترکیبات ناپایداری هستند و بر اثر باقی ماندن زیر حرارت آفتاب، گازهای سمی تولید می کنند که برای ریه و سیستم تنفسی انسان خطر آفرین است.

واکس داشبورد ماشین چیست

کدام مدل از واکس داشبورد ماشین برای من مناسب است؟

همانطور که گفته شد مدل های مختلفی از واکس داشبورد ماشین امروزه در بازار عرضه می شوند و شما می توانید بر اساس نوع نیاز خود نسبت به خریداری و استفاده از این محصول اقدام کنید.
معمولا عوامل مختلفی همچون نوع چرم کار شده روی داشبورد و سایر قطعات داخلی خودرو، رنگ و نوع کاربرد هر مدل از واکس داشبورد ماشین در انتخاب نوع واکس داشبورد تاثیر گذارند.
واکس داشبورد با کیفیت ، از مواد ضد بخار تشکیل شده است. این ویژگی باعث می شود که در گرمای تابستان و زیر تابش شدید آفتاب، واکس تبخیر نشود و ذرات آن به شیشه جلو خودرو نچسبد. بی توجهی به همین مساله می تواند در صورت بی توجهی، باعث آلودگی شیشه و زحمت اضافه برای صاحبان خودرو شود.
همچنین می دانیم که گرد و غبار یکی از مهم ترین عواملی است که ظاهر درون خودرو و به خصوص داشبورد را بهم می ریزد. به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان، واکس داشبورد ماشین را با ویژگی عدم جذب گرد و غبار تولید می کنند، بنابراین می تواند گزینه ای مناسب برای حفظ ظاهر خودرو باشد.

انواع واکس داشبورد ماشین چیست ؟

زمانی که از نگهداری خودرو صحبت می کنیم، نگهداری داخل خودرو اهمیت ویژه ای دارد.
به طور کلی می توان گفت که نگهداری و تمیزکاری اصولی درون خودرو دارای اهمیت بسیار زیادی است و حتی می تواند روحیه شما را کمی تقویت کند. امروزه تولید واکس داشبورد خودرو در کمپانی های به نام داخلی و خارجی انجام می شود. این محصول که به یکی از وسایل کلیدی نگهداری از خودرو تبدیل شده است می تواند برای تمیزکاری و همچنین براق کردن درون خودرو گزینه ای بسیار مناسب به شمار آید.
همچنین احساس خوبی به سایر سرنشینان خودرو می دهد. از این روی توصیه می شود که برای تمیزکاری و نگهداری چرم درون خودرو، به خصوص روی داشبورد و کنسول راننده از محصولات مخصوصی که در بازار عرضه شده است استفاده نمایید.

بهترین روش خرید واکس داشبورد چیست ؟

با گسترش اینترنت در دنیای امروز، شما این امکان را دارید تا برترین محصولات را به صورت مستقیم و با بهترین قیمت خریداری و استفاده نمایید. این محصول دارای کارایی و کیفیت بسیار زیادی بوده و اگر از محصولات اصلی استفاده کنید، قطعا می توانید بازده بسیار مناسبی را انتظار داشته باشید. برای اینکه به مدل های مختلف واکس داشبورد خودرو دسترسی داشته باشید می توانید به بخش فروش اینترنتی این محصول در وبسایت مستر کارواش مراجعه کنید. البته شما می توانید قبل از خریداری واکس داشبورد ماشین، با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کرده و در این زمینه از آنها مشاوره بگیرید.

درباره نویسنده

Mr Carwash

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

AllEscort